Studijsko putovanje u Bruxellesu

U okviru diplomskog studija Novinarstva i odnosa s javnostima na Odjelu za turizam i komunikacijske znanosti dvoje studenata je sudjelovalo na studijskom putovanju u Bruxellesu, prijestolnici Europske unije. Na poziv prof. dr. sc. Igora Kanižaja s Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu studenti Iva Matić i Frane Jurjević, kao predstavnici diplomskog studija Novinarstva i odnosa s javnostima na Odjelu za turizam i komunikacijske znanosti, tijekom boravka u Bruxellesu od 15. do 17. svibnja 2018. sudjelovali su na zanimljivim predavanjima predstavnika Europske komisije i Europskoga parlamenta. Neke od tema predavanja bile su: migracijska politika Europske unije, opća uredba o zaštiti osobnih podataka i Schengen. Posjetili su njihov audiovizualni studio te prisustvovali press briefingu.

Maximilian Strotmann, član kabineta VP ANSIP, održao je studentima predavanje o lažnim vijestima i jedinstvenom digitalnom tržištu te su nazočili predavanju Maura Gallucija, člana tima za komunikacije, i Katerine Wolfove, direktorice za migracije i unutarnje poslove. Imali su prilike razgovarati i s hrvatskim europarlamentarcima o aktualnim temama vezanim za EU i Hrvatsku: Dubravkom Šuicom, Ivanom Maletić, Ivicom Tolićem, Željanom Zovko i Jozom Radošom. O novinarskom poslu u Parlamentu govorio im je Tomislav Krasnec, dopisnik Večernjeg lista u Bruxellesu.