Suradnja Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru i Sveučilišta u Bremenu

Suradnja Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru i  Sveučilišta u Bremenu

Studenti prve godine diplomskog studija Poduzetništva u kulturi i turizmu Odjela za turizam i komunikacijske znanosti ugostili su u razdoblju od 9. do 15. svibnja 2016. studente koji pohađaju diplomski studij „International studies of Leisure and Tourism“ na Sveučilištu u Bremenu.

Studenti su tijekom navedenog razdoblja, a pod stručnim mentorstvom profesora prof. dr. Rainera Hartmanna i prof. dr. Bernda Steckera, provodili istraživanje o mogućnostima razvoja održivog turizma u gradu Zadru.

Uz pomoć nastavnika i studenata s Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru proveli su istraživanje među građanima i turistima u gradu Zadru, i to o utjecaju turizma na okoliš, zalaganju gradskih vlasti vezano za unaprjeđenje održivog razvoja turizma, zbrinjavanju otpada tijekom turističke sezone, ispitivao se stupanj zadovoljstva lokalnog stanovništva vezan za buku, odnos lokalnog stanovništva s turistima itd. Istraživanje je također uključilo i analizu opremljenosti smještajnih objekata za osobe s invaliditetom, pitanje odlaganja i razvrstavanja otpada smještajnih objekata te pitanje prilagodbe sve zahtjevnijim ekološkim standardima.

Kroz ovu suradnju studenti su dobili priliku pokazati znanja i vještine, razmijeniti iskustva te primijeniti stečena znanja u praksi, a važnost ovakvih međunarodnih projekata očituje se također  i u budućim suradnjama i razmjenama između navedenih sveučilišta.