Poziv studenima na tribinu Hrvatskog radija „Glas mladih – Zašto je i moj glas bitan?“

Izbori za Europski parlament

Glas mladih – Zašto je i moj glas bitan?“ prva je iz serijala tribina Hrvatskog radija posvećena mladima i nadolazećim izborima za Europski parlament s ciljem popularizacije izbora i motivacija mladih, posebno onih koji će prvi put biti u mogućnosti iskoristiti svoje biračko prvo da izađu na izbore i aktivno sudjeluju u izbornim procesima.

Tribina će se održati u Zadru 24. studenog 2023. od 10:30 do 12 sati u Kneževoj palači, Poljana Šime Bundića 3, u Zadru.

PANELISTI

Dubravka Šuica

Potpredsjednica Europske komisije za demokraciju i demografiju

Maja Ljubić Kutnjak

v.d. voditeljice Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj

Sven Marcelić - izv. prof. dr. sc.

Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru

Berto Šalaj - prof. dr. sc.

Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu

Patrik Puljić – nogometni trener predsjednik Društva oboljelih od multiple skleroze

predstavnik oboljelih mladih pri Europskoj platformi za MS

MODERATORI

Iva Rogić - Radio Zadar

Ivan Fedor – Radio Sljeme

Tribina „Glas mladih – Zašto je i moj glas bitan?“ prenosit će se uživo na 1. Programu Hrvatskog radija i na Facebook stranici HR1 i ostalim digitalnim platformama i društvenim mrežama.